TEADMISEKS

Oluline info enne fotosessiooni!

Veendu, et fotograafi käekiri vastab Sinu maitsele ja ootustele! Enne broneerimist palun tutvu kindlasti fotograafi tehtud tööde ja käekirjaga portfoolios (kui ei leia, siis küsi näidised). Broneeringu tasu on 25€. Broneeringu eest tuleb tasuda 2 päeva jooksul, vastasel juhul broneering tühistatakse.

Fotograaf/videograaf jätab endale õiguse avaldada tehtud töid näidistöödena kodulehel ja meediakanalites. Piltide privaatsuse tagab eelneval kokkuleppel fotograafiga lisatasuna 25€.

Lisa peentöödeldud fail 5€

Fotograaf ei vastuta fotolaborite prindikvaliteedi eest.

KOOMA Facebooki lehel ja Instagramis avaldatud fotosid ei ole lubatud kasutada ühelgi kolmandal isikul ega organisatsioonil ilma minult nõusolekut küsimata! Fotot võib kasutada ainult klient, kes foto tellis ja fotograaf.

Stuudio pildistamisele tulge 5-10 minuti varem ja pange kodus riided selga, millega soovite esimesena pildistada.

Lapsevanemad vastutavad terve stuudios viibimise aja oma pere väiksemate liikmete eest. Kõik laste poolt lõhutud tehnika ja inventaar kuulub hüvitamisele. Sama kehtib ka loomaomanikele.

Fotograafi pilte ei ole lubatud üle töödelda (sh ka Instagrami ja Facebooki filtrid)!!! 

BRONEERIMINE & SESSIOON & SESSIOONI EEST TASUMINE

Kuidas broneerida?

Broneerida saad mulle kirjutades või läbi kontaktilehe broneeringuvormi täites. Fotosessiooni broneerimisel tuleb tasuda 25€ ettemaksuna ning ülejäänud summa kohapeal või arvega hiljemalt 2 päeva pärast sessiooni. Ettemaks tuleb tasuda 2 päeva jooksul pärast arve kätte saamist. Tasutud ettemaks kinnitab aja!

KOOMA OÜ AS SEB Pank EE16101022029044722

Ettemaks EI kuulu tagastamisele, seega ole broneeeringus kindel.

Õigeaegselt tühistatud sessiooni saame ilusti edasi lükata, kui sa annad teada enne kui 48 tundi! Sessiooni saab ainult üks kord edasi lükata!!!

Kui soovid pildistada mõnes teises stuudios, siis enne kirjuta mulle.

Kui ma sessiooni aja tühistan, kas ma saan broneeringutasu tagasi?

 • EI. Broneeringutasu katab tühistatud sessiooni kulud
 • Tasutud broneeringu aega saab muuta vähemalt 48h enne broneeringut.
 • Kui on tekkinud ootamatu olukord või haigestumine, siis sel juhul leiame uue pildistamise aja.
 • Sessiooni tühistamisel 24h enne sessiooni või mitte kohale ilmumisel on mul õigus saata arve kokkulepitud sessiooni summale.

Kas pean tasuma kogu summa korraga?

Ei pea. Saab tasuda ka kahes osas. Kallimaid pakette ka kuni 3 osas. Et mitmes osas maksta, kirjuta mulle. Arvestada tuleb siis sellega, et kõik pildid saab kätte alles siis, kui kõik on makstud, seni saab pilte jupi kaupa.

Kas saab soodustust?

Soodustust saavad kõik minu püsikliendid, kes on minu juures käinud vähemalt kaks korda(vt hinnakirja). Liitu minu uudiskirjaga ja jälgi mind Facebookis ja Instagramis, et saada teada käimasolevatest kampaaniatest/soodustustest, pakkumistest ja loosidest. Uudiskirjaga liitunud saavad neist teada esimesena.

Milline pakett võtta?

See on väga oluline, et annaksid mulle enne fotosessiooni broneerimist täpse ülevaate oma soovidest.

 • Kirjuta, kuna pildistama sooviksid tulla
 • Kas oled tulemas üksinda, kaksi, loomaga, perekonnaga või oled beebiootusel.
 • Kus täpselt soovid pildistada. Kas omas kodus, stuudios, värskes õhus. Või on mõnes muus kindlas kohas. Teised stuudiod ja ka näiteks Tartu Botaanikaaed küsivad stuudiorenti/ lisatasu.
 • Keda/mida soovid jäädvustada ja mis stiilis/võtmes pilte sooviksid. Portree/ kunstiline portree/fantaasia vms. Uuri pilte kodulehel. Ja kui soovid nähtule midagi sarnast, siis saada mulle näidis.

Kui soovid kuldse tunni pilte, siis parimad ajad õues pildistamiseks on varahommik või tund-paar enne päikeseloojangut, kui valgus on kuldne ning jätab su nahale ja juustele kauni kuma.

Millega sessioonile tulles arvestada, milleks ette valmistada?

 • Soovitan käia jumestaja ja juuksuri juures. Meik ühtlustab nahka ja toob silmad esile ning puhtad ja lokkis juuksed annavad endale enesekindlust ja pildile palju juurde. Kui oled ise jumestuses ja soengutes käpp, siis võid endale teha. Ka lihtne jumestus annab fotole nii palju juurde!
 • Sessiooni tarbeks pane riietus juba enne sessiooni valmis. Triigi kortsud välja!
 • Võid netis ringi sobrada (nt. Pinterest) pilte vaadata poose ja harjutada kodus peegli ees poseerimist.
 • Sessioonile soovitaksin ilmuda 5-10 minutit enne algust, siis on meil piisavalt aega üksteisega tutvust teha ja panna paika tegevuskava.
 • Ja viimane kõige olulisem punkt. Võta kaasa hea tuju, sest kõik negatiivseid emotsioonid peegelduvad ka fotodel.

Kindlad soovid

 • Kui Teil on fotosessiooni suhtes konkreetsed soovid ning ideed, siis andke sellest kindlasti enne sessiooni päeva fotograafile teada.
 • Alati oleks hea mainida ka, mida Te enda juures sooviksite esile tuua või pigem varjata (näiteks mõni arm või sünnimärk). Kui fotograaf teab, siis oskab ta ka seda pildistamisel ning hilisemas fototöötluses arvestada.
 • Soovi korral saate kaasa võtta oma lemmikmuusika playlisti nutitelefonis.
 • Pildistamise ajal andke julgelt teada oma soovidest-ideedest-mõtetest, milliseid poose soovite ja mida ning millal soovite muuta.
 • Kindlasti ei pea kaasa minema lihtsalt viisakusest fotograafi ideedega, kui need ei tundu sobivat. Eesmärk on see, et pildistatav jääks rahule fotosessiooni tulemusega!

Mis saab, kui ma sessioonile hilinen?

Palun teavita mind, kui oled hilinemas. Suure tõenäosusega olen juba kohal ja ootel.

Pildistamine toimub allesjäänud aja põhiselt. Ehk, kui oled hilinemas 30 minutilisele sessioonile 10 minutit, siis on meil pildistamiseks aega jäänud 20 minutit. Arve edastan 30 minuti eest.

KUI mul on järgmine tund vaba, siis saab puuduoleva aja sealt võtta, et täismaht kokku tuleks.

Kui jääd hiljaks 50% või ei ilmugi kohale, siis on sessioon tühistatud ja siis tuleb tasuda arve 50% -100% ulatuses. See kehtib kõikide pakettide puhul.

FAILIDE KÄTTESAAMINE & KÄITLEMNE

Kui pikk on fotode ooteaeg?

Üldjuhul saavad pildid/videod valmis 1-2 nädala jooksul, piltide max ooteaeg on 4 nädalat,  pulmade/ürituste puhul kuni 1-2 kuu. Piltide ja videode ooteaeg sõltub hooajast ja töömahust. Kui soovid pildid saada kiirkorras kätte (1-4 päeva) lisandub lisatasu 35€, mis kehtib ainult sessioonide puhul, mis ei vaja suurt töötlust, nagu näiteks lihtsamad portreed. Kunstiline portree (Fine Art) ja fantaasiafotot ei saa kiirtööna.

Kuidas fotod kätte saab?

Esialgu edastan  väikepiltide Google Drive’i lingi, kust saab välja valida pildid, mis peentöötluseks lähevad. Pärast peentöötlus saad failid alla laadida täisresolutsiooniga samalt lingilt. Fotode link kehtib 30 päeva, selle aja jooksul tuleb pildid alla laadida. Kui selle ajaga pole alla laetud ja pilte küsitakse pärast 30 päeva tähtaega, siis tuleb maksta 15€ failide kättesaamiseks, kui need on veel alles.

Kas saan pilte juurde küsida?

Jah, iga lisa peentöödeldud fail on 5€.

Kas ma saan originaalpildid ka?

Fotograaf/videograaf  ei saada „musta materjali“ (st RAW, NEF jms faile).

Sain nüüd kõik pildid kätte ja alla laetud, kas võin nendega nüüd kõike teha?

Minu fotosessiooni pildid on mõeldud isiklikuks kasutamiseks. See tähendab seda, et võid vabalt lasta fotod trükkida ja albumisse panna ja seinale riputada. Loomulikult lisada ka sotsiaalmeediasse.

Pilte võib turunduslikel eesmärkidel kasutada vaid juhul, KUI meil on enne sessiooni eelnev kirjalik kokkulepe. Eraklientide pildifailid on mõeldud isiklikuks kasutamiseks. Kui soovid pilte müüa, kasutada kommertslikel eesmärkidel, näitustel või konkurssidel, ole hea ja lepi eelnevalt fotograafiga kokku.

Autoriõigused kuuluvad mulle.

Kinkekaarte saab soetada erineva väärtusega al 65-250€ (vt. hinnakirja). Võimalik on kaardile lisada isiklik pühendus (lisakuluta).

Minult ostetud kinkekaart kehtib 12 kuud, seda alates soetamise hetkest. Lepi sessiooniaeg varakult kokku, et mõlemad osapooled leiaks sobiva aja enne kaardi kehtivusaja lõppu.

Kaart ei kehti, kui:

 • on ületanud aja (12 kuud)
 • tühistades juba kokku lepitud sessioon
 • on kliendi poolt kaks korda edasi lükatud.

Mõjuvatel põhjustel on nii kliendil, kui ka fotograafil võimalik sessiooni aeg edasi lükata ühe korra. Välisessioonide puhul võib sessiooni edasi lükata juhul, kui ilm on väga ekstreemne.

Kui tunned, et midagi võiks sessioonil kasutada, või otsid midagi kindlat, siis võid igaks juhuks üle vaadata rendi osa. Ehk leiad, mida otsid. Kui aga puudub idee, mida võiks pildistada, siis tasub inspiratsiooniks renditoodetega tutvuda.

 • Et rentida, kirjuta mulle ja vajadusel saada pilt. Rentida saab 3h ja päeva kaupa.
 • Renditooteid saab rentida väljapoole KOOMA stuudiot. Nii erakliendid kui ka teised fotograafid/videograafid. Soovikorral saab sõlmida püsiva kokkuleppe rentimiseks. Sellest soovist anna mulle teada.
 • Kindlasti anna enne sessiooni teada, mida soovid rendist kasutada, siis jõuan need üles otsida ja valmis sättida. Ja ei rendi neid selleks ajaks välja.
 • Pildistamistel / filmimistel saab 15€ eest vähemalt kolme asja kasutada. 3-6 olenevalt esemetest. 
 • VALIKUS

tiaarad / kroonid / ehted / peaehted / prillid / kindad / kleidid / korsetid / pesu / keebid / jakid / sallid / mütsid / boad /rekvsiidid jpm.

 • KOOMA ERI VALIK on valik esemeid, mis on valminud KOOMA käsitööna, neid EI rendi väljapoole KOOMA stuudiot, need on mõeldud AINULT KOOMA klientidele kasutamiseks. Neile on väga üksikud erandid, kes võivad veel kasutada. Rendi lehel on eraldi sektsioon, kus on näha, millised konkreetsed esemed need on.

peaehted / õlakud / ehted / rekvisiidid / tiivad / kostüümid / kleidid jms..

 • Kui ei näe, mida soovid, võid alati küsida. Rendi lehel ei pruugi olla kõike üleval.
 • Renditooted peab tagastama mitte kehvemas seisus, kui nad olid väljarentimise ajal. Määrdunud või kahjustatud tagastatud eseme eest tuleb tasuda eseme koguväärtus.
 • Renditoodetega ei tohi karmilt ringi käia. Enamus toodetega ei tohi vette minna.
 • Renditooted ei ole mõeldud pidudele kandmiseks. Erandeid saab teha teatud kleitidega, selleks küsi täpsemalt.

Soovitusi

Esmalt soovitan sul veidi internetis ringi vaadata, hea koht selleks on Pinterest, võid sinna teha omale ühe inspiratsioonikausta, mida saad ka minuga jagada. Nii näen, mis stiilis pilte sa endast sooviksid. Samuti on see hea koht riietuse ja aksessuaaride ideede ammutamiseks.

 • KINDLAD SOOVID. Kindlasti anna teada enne sessiooni ja sessiooni ajal  kohe oma soovidest, et teaksin nendega arvestada (poosid, naha iluvead, valgus vms.), hilisemaid pretensioone ei arvesta.
 • Planeeri oma välimus pealaest jalatallani läbi. Et oleks ühtne stiil.
 • Pikemale fotosessioonile tulles võib kaasa võtta ka mitu erinevat komplekti riideid.
 • Stuudios pildistamisel võta vahetusjalanõud kaasa, kui just ei soovi sokkide väel või paljajalu olla. Jõulufotode puhul sobivad väga hästi punased ja soojemad toonid, lisadetailiks võib alati kaasa võtta päkapikumütsi, villased sokid jms..
 • Elementaarsed protseduurid enne fotosessiooni võiksid olla raseerimine, maniküür-pediküür, kreemitamine, juuksejuurte värvimine,  jumestus ja soengu tegemine.
 • Fantaasia fotosessioonil loome uue maailma. Sessioonil võite kehastuda kelleks iganes, kostüümid ja stiili lepime omavahel kokku.

Sessioon on personaalne ning kujundatud vastavalt kliendi soovile. Sessiooni tulemuseks on fotoseeria sensuaalsete ja naiselike piltidega. Buduaarisessiooni on võimalik teha osalises riietuses ja ka aktina. Kõik oleneb kliendi soovist. Oluline on see, et pildistatav tunneks ennast mugavalt.  

 • Fotosessioonile tulles kanna mugavaid ja avaraid riideid, mis ei jäta kehale tugevaid jälgi (näiteks jalgadele põlviku- või sokirandid, rinnahoidja randid või kõhule püksirandid).
 • Klassikalised põhitoonid: punane, must, valge ja nude.
 • RIIETUS. Riietus tasuks veidi läbi mõelda. Võtke kaasa rõivad, milles tunnete ennast sensuaalsena – kaunis pesu, sukad, tripid, korsett, body, neglizee, liibuv kleit või näiteks hoopis kaaslase triiksärk, katkiseid teksasid, maikad jne. Oleneb, mis stiili pooldad- kas oled pigem seksikas pitspesu, hubane (kampsunid, pikad sokid jms ) või pigem sportlik (näiteks Calvin Kleini pesu, tagi  vms.).
 • Pesu peaks olema isiklik. Võib võtta kaasa mitu erinevat pesukomplekti. Näiteks ühe tumeda ja teise heleda. Rinnahoidja ja püksikud võiksid olla ühest komplektist. Muidu jääb pildil häirima, kui tegu on erinevatest komplektidest pesudega.
 • Fotopaberile välisjalanõudes ei lubata, seega peaks kaasas olema vahetusjalanõud. Buduaari sessiooniks on sobilikud jalanõud pidulikud efektsed kontsakingad või miks mitte ka stiilsed saapad.
 • RENT. KOOMA rendilaost võib leida mõned pesuesemed, kuid nende all peaks olema kliendi enda pesu, eelistatavalt ihukarva pesu. Samuti on saadaval erinevaid aksessuaare (nt. lehvikud, maskid, boa, peaehteid jpm.).
 • AKSESSUAARID. Kindlasti võiksid kaasa võtta ka ehted- mida efektiivsemad seda parem, samuti klassikaline pärl jääb ilus.
 • Elementaarsed protseduurid enne fotosessiooni võiksid olla raseerimine, maniküür-pediküür, kreemitamine, juuksejuurte värvimine.
 • NAHK. Paar päeva enne fotosessisoonile tulekut tarbige piisavas koguses vett ja und. See annab nahale terve ja hooldatud välimuse. Samuti võiks keha niisutada eelnevatel päevadel kehaõli või -kreemiga. Kreemita end ka samal päeval vahetult enne sessioonile tulekut. See tagab kauni ja terve jumega naha. Palun vältige isepruunistuvaid kreeme ja ka rasvaseid kreeme, mis võivad stuudio taustadele inetud rasvalaigud tekitada. Vältige ka uute toodete proovimist nahal vähemalt nädal enne sessioonile tulemist. Soovitav on paar päeva enne sessioonile tulekut eemaldada mittesoovitavad kehakarvad, kuid ärge jätke seda protseduuri samale päevale, et vältida nahaärritust.
 • Vältige üleliigset päevitust, rõivarante ja isepruunistavaid kreeme. Pildistamisele tulles võiks nahk olla ühtlane ja nö. rahunenud e. mitte punetav või kooruv. Rantide puhul proovige valida neid kattev riietus/pesu. Üleliia päevitunud nahk jääb piltidel punetav ja sageli ebaühtlase värvitooniga. Foto järeltöötluses päikesepõletuse punast ja laigulist nahka korrigeerida on väga aeganõudev ning suur töö, seetõttu tuleks sellise töötluse eest lisatasu.
 • JUMESTUS. Jumestus tuleks valida meelepärane. Sobib tugevama silmameigiga nude või punase huulega. Võtke kaasa oma huuleläige ja/või -pulk, millega jooksvalt huuli saaks värskendad.
 • SOENG Buduaari sessioonile sobivad kaunid naiselikud lokid, kuid ka sirged juuksed. Pigem vältida keerulisi ülespandud soenguid, kui just kindla teemaga sobitu.
 • MANIKÜÜR & PEDIKÜÜR. Enne fotosessioonile tulemist peaks üle vaatama ka küüned-varbad. Soovitavad lakivärvid sessioonile on heledad nude värvi küüned või klassikaline punane. Prantsuse maniküür sobib ka alati. Tähelepanu tasub pöörata ka jalataldadele.
 • KINDLAD SOOVID. Kindlasti anna teada enne sessiooni ja sessiooni ajal kohe oma soovidest, et teaksin nendega arvestada (poosid, naha iluvead, valgus vms.), hilisemaid pretensioone ei arvesta.
 • Pruudi buduaarisessioon pulmadeks ettevalmistatud detailides – kingad, pesu, sukad, loor, ehted. tip! Planeeri fotosessioon näiteks pulma proovimeigi- ja soengu päevale.

Sessioonid on personaalsede ning kujundatud vastavalt kliendi soovile. Fantaasia fotosessioonil loome täpselt selle maailma, mida soovid. Või mõtlema koos midagi välja. Sessiooni tulemuseks on kunstiline portreefotoseeria või fantaasiafotoseeria. Fine Art / fantaasiafoto on laiad mõisted. Ainukeseks piirajaks on kujutlusvõime.

 • Arvesta pikema ettevalmistus- ja ooteajaga. Eriti, kui tegu on fantaasiafotosessiooniga. Samuti arvesta ka pikema sessiooniajaga.
 • KINDLAD SOOVID. Kindlasti anna teada enne sessiooni ja sessiooni ajal kohe oma soovidest, et teaksin nendega arvestada. Sama käib töötluse kohta. Anna kohe teada, kas eelistad vähem või rohkem töötlust.
 • Riietus tuleb läbi mõelda. Fine Art ei vaja, aga võib kasutada uhkemaid kostüüme. Vahel piisab ka lihtsalt ühest aksessuaarist/rekvisiidist. Fantaasiasessioon aga tahab saada uhkemat kostüümi ja võib omajagu järeltöötlust vajada.
 • Võta kaasa ihukarva pesu, eriti kui on plaanis kasutada rendikleiti.
 • ETTEVALMISTUS võib vahepeal hõlmata ka kostüümi ja/või fototausta tegemist. Oleneb teemast ja soovidest. Sel juhul võib materjalide tellimise ja asjade tegemisega aega minna mõni kuu. Seega, suurte ideede puhul, varu aega.
 • Stuudios pildistamisel, võta kaasa vahetusjalanõud.
 • KOOMA rendilaost võib leida palju erinevaid riideid, aksessuaare ja rekvisiite, mis sobivad Fine Art ja fantaasiasessioondele. Nendel sessioonidel on lisaesemetel suur osakaal. Kindlasti vaata üle ja anna enne sessiooni teada.
 • JUMESTUS/GRIMM. Kõik oleneb teemast. Kas piisab kergest jumestusest või vaja kreatiivmeiki/fantaasiameiki. Need räägib läbi.
 • SOENG Kõik oleneb teemast. Kas on vaja soengut või mitte. Või hoopis kasutab parukat.
 • MANIKÜÜR & PEDIKÜÜR.Enne fotosessioonile tulemist peaks üle vaatama ka küüned-varbad. Vajadusel kasutame teemasse minevaid kunstküüsi.
 •  

Sessioon on personaalne ning kujundatud vastavalt kliendi soovile. Sessiooni tulemuseks on fotoseeria lapseootusest vastavalt kliendi soovile. Minimalistlikust stilist fantaasiani välja. On võimalik pildistada ka osaliselt kaetuna kui ka aktina. Oluline on see, et pildistatav tunneks ennast mugavalt.  

 • Parim aeg ootuse pildistamiseks on 30-37 nädal. Siis paistab kõht ilusti välja.
 • Mõtle, mis stiilis pilte soovid. Minimalistlik/kunstiline/fantaasia vms..
 • JUMESTUS. Jumestus tuleks valida meelepärane. Võtke kaasa oma huuleläige ja/või -pulk, millega jooksvalt huuli saaks värskendada.
 • SOENG Sobivad kaunid naiselikud lokid, kuid ka sirged juuksed. Pigem vältida keerulisi ülespandud soenguid, kui just kindla teemaga sobitu.
 • NAHK. Kui pildistab poolaktina, või, kus nahka rohkem näha, siis fotosessioonile tulles kanna mugavaid ja avaraid riideid, mis ei jäta kehale tugevaid jälgi (näiteks jalgadele põlviku- või sokirandid, rinnahoidja randid või kõhule püksirandid). Ja niisuta nahka (vt. Nahahoolduseks soovitusi buduaarile)
 • MANIKÜÜR & PEDIKÜÜR. Enne fotosessioonile tulemist peaks üle vaatama ka küüned-varbad.
 • PESU. Võta kaasa ka ihukarva pesu. Neid on tarvis, kui pildistame läbipaistvama kleidi või kangaga, siis ei jää pesu paistma ja hiljem pildil häirima.
 • RIIETUS. Riietus tasuks läbi mõelda. Võtke kaasa rõivad, milles tunnete ennast mugavalt. Fotopaberile välisjalanõudes ei lubata, seega peaks kaasas olema vahetusjalanõud, kui just ole paljajalu.
 • KOOMA rendilaost võib leida mitmeid kleite ja aksessuaare, kindlasti uuri ja anna enne sessiooni teada, üks kleit ja tiaara on hinnas, kui soovi kasutada. 15€ eest saab kasutada kolme kleiti ja valitud aksessuaare.
 • AKSESSUAARID. Kindlasti võiksid kaasa võtta ka meelepäraseid ehteid.
 • KINDLAD SOOVID. Kindlasti anna teada enne sessiooni ja sessiooni ajal  kohe oma soovidest, et teaksin nendega arvestada (poosid, naha iluvead, valgus vms.), hilisemaid pretensioone ei arvesta.

PERE SESSIOONID

 • Veidi suuremaid lapsi võiks ette valmistada ja rääkida, mida fotograafi juures tehakse. Väiksemate laste puhul tasub silmas pidada, et fotosessiooni aeg ei langeks uneajale. Kõige olulisem lastefotode juures on tegelikult, et neil oleks hea tuju!
 • Pisemate lastega olge valmis mängima ning mürama sessiooni ajal, et saada rõõmsat, emotsionaalset ja head tulemust pildile.
 • Perefotosessioonile tulles leppige palun kokku ühtne riietus (ka jalanõud) või hoopis ühine värv, sel juhul on tulemus ühtsem. Näiteks kui kogu pere tuleb ühiselt heledates toonides ja kellelgi on must pintsak, paistab see hiljem fotodel häirivalt silma.Teie riietus võiks olla pigem mugav.
 • Fotosessioonile võiks kaasa haarata ka mõned laste lemmikmänguasjad, mida siis koos pisikesega fotodele jäätvustada. Võtke kaasa ka kindlasti taskurätikuid, et vajadusel lapse suukest või nina pühkida.
 • Paha ei tee ka lapsele meelepärane preemia, mida kasutada sessioonil meelitamiseks.

PAARISESSIOONID & PULMA ILUPILDID

Sessioon on mõeldud paaridele. Kujundatud vastavalt soovidele. Minimalistlikust stiilist fantaasiani välja. Ka paaridele on olemas buduaari- ja aktipaketid.

 • Mõelge, mis stiilis pilte soovite. Minimalistlik/kunstiline/fantaasia/buduaar/akt vms..
 • Võite netis ringi vaadata (nt. Pinterest) ja poose uurida ning harjutada neid koos kodus peegli ees. Ja võib lemmikpoosid meelde jätta, et sessioonil neid kasutada.
 • RIIETUS võiks olla omavahel harmoonias. Mõlemad näiteks heledates või tumedates toonides. Või hoopis kostüümides.Võtke kaasa rõivad, milles tunnete ennast mugavalt. Fotopaberile välisjalanõudes ei lubata, seega peaks kaasas olema vahetusjalanõud, kui just ole paljajalu. 
 • KOOMA rendilaost võib leida mitmeid kleite ja aksessuaare, kindlasti uuri ja anna enne sessiooni teada, üks kleit ja tiaara on hinnas, kui soovi kasutada. 15€ eest saab kasutada kolme kleiti ja valitud aksessuaare.
 • Kindlasti võiksid kaasa võtta ka meelepäraseid ehteid.
 • Jumestus tuleks valida meelepärane. Võtke kaasa oma huuleläige ja/või -pulk, millega jooksvalt huuli saaks värskendada.
 • SOENG Sobivad kaunid naiselikud lokid, kuid ka sirged juuksed. Pigem vältida keerulisi ülespandud soenguid, kui just kindla teemaga sobitu.
 • NAHK. Kui pildistab poolaktina, või, kus nahka rohkem näha, siis fotosessioonile tulles kandke mugavaid ja avaraid riideid, mis ei jäta kehale tugevaid jälgi (näiteks jalgadele sokirandid, rinnahoidja randid või kõhule püksirandid). Ja niisutage nahka (vt. Nahahoolduseks soovitusi buduaarile)
 • KINDLAD SOOVID. Kindlasti anna teada enne sessiooni ja sessiooni ajal kohe oma soovidest, et teaksin nendega arvestada (poosid, naha iluvead, valgus vms.), hilisemaid pretendioone ei arvesta.

SESSIOONID LOOMADEGA

Sessioon on mõeldud omanikule ja loomale/linnule. Kujundatud vastavalt soovidele. Minimalistlikust stiilist fantaasiani välja.

 • Mõelge, mis stiilis pilte soovite. Minimalistlik/kunstiline/fantaasia vms..
 • Kus soovid pildistada. Võima pildistada ka koduhoovis või metsas.
 • KOOMA stuudiosse on lubatud kõiksugu kuni suurema koera suurused  hästikäituvad loomad, linnud, roomajad.
 • Loomale võib kaasa võtta mänguasju ja maiustusi, et vajadusel neid meelitada ja piltidele dünaamikat lisada.
 • STUUDIOS. Loomad peaks enne stuudiosse tulemist olema hädal käinud, et taustapaberil õnnetusi ei oleks. Vastasel juhul kahjustada saanud taustapaber tuleb ära lõigata, mille korvab klient. Iga äralõigatud meeter on 10€. Ühtlasi vastutab omanik looma käitumise eest. Lõhutud või kahjustada saanud tehnika korvab klient. Fotopaberile välisjalanõudes ei lubata, seega peaks kaasas olema vahetusjalanõud, kui just ole paljajalu.
 • Kui soovid mõnes teises stuudios pildistada, siis arvesta, et olenevalt stuudiost võib lisatasu juurde tulla. Tasu suurus oleneb stuudiost, aga umbkaudu 25€.
 • KOOMA rendilaost võib leida väikeloomadele riideid ja kostüüme. Kindlasti uuri ja anna enne sessiooni teada, soovi kasutada. 15€ eest saab rentida kolme kostüümi.
 • KINDLAD SOOVID. Kindlasti anna teada enne sessiooni ja sessiooni ajal kohe oma soovidest, et teaksin nendega arvestada (poosid, naha iluvead, valgus vms.), hilisemaid pretendioone ei arvesta.

JUMESTUS & SOENG

 • Õige fotojumestus ja soeng annab pildile väga palju juurde, seepärast tasub ka seda hoolega kaaluda. See aitab Teil tunda enesekindlamalt.
 • Tähtsamatel puhkudel ja pulmafotodel kulub natuke puudrit ka noormehele
 • Lahtised juuksed mõjuvad pildistades visuaalselt paremini. Juustega on võimalik fotosessiooni käigus mängida ning sel moel jäävad ka fotod mitmekesisemad. Isiklikult soovitan kohevaid naturaalseid lokke, siis jäävad pildid igapäevasest välimusest erilisemad.
 • Igaks juhuks võta kamm kaasa.
 • Soovi korral on võimalik kasutada ka parukaid. Vt. RENT

Räägi oma soovidest!

Kirjuta, kui soovid:

 • Fotosessiooni
 • Kinkekaarti
 • Rentida midagi
 • Või on mõni muu küsimus.

Räägi oma soovidest!

Kirjuta, kui soovid:

 • Fotosessiooni
 • Kinkekaarti
 • Rentida midagi
 • Või on mõni muu küsimus.